Václav Klaus nepochopil, že děti se chtějí odlišit od svých rodičů

pondělí 27. duben 2009 09:00

Otec zakladatel ODS a současný president české republiky Václav Klaus ve svých odpovědích na otázky Lidových novin 20. dubna jednoznačně ukázal nepochopení problému, který před ODS v současné době stojí. Nevím jakým je otcem a jak jsou jeho synové poslušní, ale podle toho, že i oni vystoupili z ODS a vstoupili do nové strany SSO, tak si myslím, že jsou velmi poslušní. Proto nepochopil, že většina dětí se v době dospělosti chce značně odlišit od svých rodičů.

Pochvaloval-li si Václav Havel v Lidových novinách ze 17. dubna změnu ODS pod Topolánkovým vedením a tvrdil-li, že je méně arogantní, fundamentalistická, ať už jde o dogmatický kult trhu jako hlavního dějiště světa, nebo pseudovlastenectví, potom měl bezesporu pravdu. Kontruje-li Václav Klaus tvrzením, že se skutečně se jedná o novou ODS, resp. o vzestup jednoho křídla uvnitř ODS, se kterým jsem se on v minulosti nikdy nemohl identifikovat, a že i díky tomuto výroku Václava Havla leckdo dodatečně pochopí nezbytnost jeho loňského odchodu z ODS, má asi pravdu, avšak v jednom se opravdu, ale opravdu mýlí. Pokud chce ODS porazit konglomerát ČSSD a KSČM, potom musí dělat zcela jinou politiku, než jakou si představuje pan president.

Jeho tvrzení, že Topolánkova vláda – pánů Vondry, Schwarzenberga, Kocába, Bursíka, Lišky – je daleko více vládou Václava Havla než vládou jeho jsem pochopil tak, že ji sice na jedné straně jmenoval, ale na druhé straně jí podrážel nohy, kde se dalo. Nakonec se mu jí pomocí poslanců Tlustého a Schwippela podařilo svrhnout, což plně potvrzuje projev poslance Schwippela při jednání o vyslovení nedůvěry vládě. Tím jednoznačně dokázal, že mu jsou osobní zájmy přednější, než zájmy republiky, které by měl mít především na mysli.

To, že Mirek Topolánek konstatoval v HN, že by po Alexandru Vondrovi rád získal do řad ODS určitou skupinu lidí z okolí Václava Havla, patřící k pravici, je zcela logické a myslím si, že se o to měl už jako předseda ODS pokoušet i Václav Klaus. To on ovšem ve své zatvrzelosti nechápe, což doklládá jeho tvrzení, že to, s kým se už delší dobu politicky či možná jen mocensky identifikuje Mirek Topolánek je zřejmé každému, kdo má oči otevřené. Zřejmě nepochopil, že nestačí pouze „mobilizace“ pravicově smýšlejících občanů, která se mu dvakrát nepovedla, ale že je potřeba sjednotit všechny občany, kterým je politika Jiřího Paroubka a jeho šibalů proti mysli a dosáhnout jeho jednoznačné porážky. Je sice pravda, že to s pravicí nikdy nemělo a ani teď nemá nic společného, ale jinak než „rozkročením“ do středu a získáním všech, kterým je politika ČSSD a její úzké spojenectví s KSČM proti srsti, na svoji stranu i když je pan president počítá do levicové části naší společnosti. Bez nich totiž nemůže ODS volby vyhrát.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
-cssd-proti-vam-1.jpg
ODS spustila svoji vlastní stránku
na nejpopulárnějším kanálu pro sdílení videa – YouTube
TV-ODS.jpg
stačí kliknout na každý obrázek.

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00