Také si myslíte, že už se nemusíme bát komunistů?

úterý 19. květen 2009 10:00

„Dvacet let karantény KSČM stačilo!“, řekl první místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka. V případě vítězství ČSSD v říjnových volbách by menšinová vláda ČSSD s otevřenou podporou KSČM byla lepší než velká koalice s ODS.

50-Oran-rud.jpg

Lidový dům nám svou ochotu nechat se otevřeně podporovat komunisty servíroval po malých dávkách. Poprvé se o této možnosti zmínil v roce 2002 v předvolebním rozhovoru pro týdeník Respekt „antikomunista“ Vladimír Špidla, když jako první nevyloučil tichou podporu od komunistů. Také Marťani, s nimiž se o čtyři roky později chystal Jiří Paroubek prohlasovávat zákony, se nakonec proměnili v komunisty. Poprvé veřejně to bezostyšně předvedli po krajských volbách v roce 2008.
Spolupráce ČSSD a KSČM se už osvědčila v krajích, pochvalují si sociální demokraté. Spolupráce prý tam probíhá bez problémů. „KSČM hraje roli konstruktivní opozice, s ní vyjednáváme o všech důležitých otázkách rozvoje kraje. KSČM má významné slovo a pomáhá řešit problémy kraje. Zatím jsem žádné zápory ani rezervy nikde neobjevil,“ řekl nedávno středočeský hejtman David Rath v komunistickém listu Haló noviny.
ČSSD je ovšem stále vázána takzvaným bohumínským usnesením, které užší spolupráci s KSČM na vládní úrovni vylučuje. Proto by musela toto usnesení přehodnotit. Přesto už v minulosti určité „námluvy“ mezi ní a komunisty probíhaly. Po volbách v roce 2006 v jednom okamžiku dokonce mluvil Paroubek o součtu hlasů obou stran jako o „nás“.
Protože se Sobotka vždy snažil představovat se jako moderní, blairovská tvář strany, mohu s čistým svědomím napsat, že tichou vládu s komunisty podporuje už celé vedení sociální demokracie. Asi kolem toho do voleb ještě nějaké to mlžení bude. Ovšem to, že organizují průzkumy, jak se na tuto spolupráci dívají jejich voliči, jasně naznačuje, že s touto variantou určitě počítají. Proto by se po volbách neměl žádný volič vymlouvat, že kdyby to byl věděl, tak by volební lístek s kandidáty ČSSD do urny nehodil. Vhozením volebního lístku s kandidátkou ČSSD zcela jasně vyjádří svůj souhlas se společným vládnutím ČSSD a KSČM. Nemohu mluvit za jiné, ale za naši rodinu mohu s čistým svědomím prohlásit: „My to rozhodně nebudeme!“
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
544--reseni-misto-straseni.jpg
modry-tym-v1-545x245.jpg
550-evropa-nebo-cesko.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto čtyř obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00