Můj současný problém s presidentem

středa 27. květen 2009 10:00

aTeo.cz


V poslední době mám stále větší problém. Přestávám pomalu, ale jistě chápat některé činy a výroky prezidenta Klause. Nikdy bych si nepomyslel, že se mohu dostat do této situace. Nikdy jsem ji nechtěl a najednou je tady. Proto se sám sebe ptám: Proč to proboha dělá? Copak úplně ztratil soudnost?

Úvodem prohlašuji, že Václav Klaus je stále mým prezidentem, protože momentálně není v naší republice žádný jiný politik, který by ho mohl nahradit. Pokud se ovšem úplně nezblázníme a nezačneme uvažovat o tom, že vhodným prezidentem po něm by byl populista Paroubek.
Ale vrátím se k tomu, co mě momentálně tíží. Tím je presidentovo chování vůči ODS a zejména pak k jejímu předsedovi Topolánkovi. Klausovo chování v tomto směru vůbec, ale vůbec nechápu. Upřímně řečeno nevím, co tím sleduje, když se snaží zdevastovat stranu, kterou založil. ODS je podle mého mínění pořád stranou Václava Klause, bez ohledu na to, zda se vzdal čestného předsednictví. Byla to přece ODS, která Klause vynesla na post prezidenta. Proto vnímám prezidentovo chování jako nevděčnost a svým způsobem i zradu.
Přestože plně souhlasím s jeho postojem k Evropské unii, s jeho názorem na globální oteplování i s jeho ekonomickými názory, tak nemohu souhlasit s tím, jak se chová na domácí politické scéně. Svým osobním zájmům obětoval stranu, která se nechová podle jeho představ. Vadí mu, že prý už nedělá pravicovou politiku a nechá se podporovat jeho úhlavním ideovým protivníkem Václavem Havlem. Proto prý s pány Topolánkem, Langerem, Tluchořem, Nečasem a dalšími skončil. To, že se snaží zasadit drtivou ránu zlobivým dětem z ODS a osud ODS je mu lhostejný, mně velmi mrzí a mám mu to velmi za zlé. Bude-li takto pokračovat, tak ODS prohraje volby, k moci se dostanou Paroubkovi šibalové a společně s Filipovými bolševiky nám ukážou zač je toho loket. Stačí se jen podívat, jak si vedou v krajích, kde „vládnutí“ hejtmana Ratha je pro nás největším odstrašujícím příkladem.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
544--reseni-misto-straseni.jpg
modry-tym-v1-545x245.jpg
550-evropa-nebo-cesko.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto čtyř obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00