Také vás obtěžují telefonické průzkumy?

úterý 26. květen 2009 10:00


V poslední době téměř každý den zazvoní alespoň jednou telefon. V něm se ozve příjemný, většinou ženský, hlas zvěstující, že provádí nějaký průzkum a žádající odpovědi na pár otázek. Už jsem si na to zvykl, a protože si říkám, že každý se musí nějak živit a je lepší když cosi prozkoumává po telefonu, než aby šel krást, tak jim trpělivě odpovídám.

Postupně jsem však došel k poznání, že většina těchto průzkumů se mě ani mé manželky netýká, protože jsme překročili věkový limit, pro který je průzkum určen. To jsem se zpravidla dovídal až na konci dotazování, kdy se mě zeptali kolik je mi let. Proto, abych hovor zkrátil a oni mohli prozkoumávat dále, se ihned na začátku ptám, jaké věkové skupiny se průzkum týká. Po sdělení, že jsem podstatně starší, následuje omluva, že jsem byl obtěžován a hovor skončíme.
Dnes opět zazvonil telefon a lahodný dívčí hlas se mě ptal, zda jsem někdy slyšel o ponožkách z bambusového vlákna. Když jsem odpověděl, že ne, tak následoval chvalozpěv na tento výrobek a nakonec se mě dívenka zeptala, zda mi mohou na zkoušku poslat „zcela zdarma“ dva páry takových ponožek, „jenom“ za cenu poštovného a balného ve výši 68Kč. Abych jí udělal radost, tak jsem až do chvíle, kdy mi sdělila, že následně mi budou posílat každé čtvrtletí dva páry těchto ponožek v ceně 320Kč, souhlasil. Po tomto sdělení jsem hovor velmi rychle ukončil sdělením, že na tyto „podmínky“ nepřistupuji. Jak je vidět už se naši „obchodníci“ modernizují a místo letáků s podobnými nabídkami přímo telefonují.
Stále však je to lepší, než když člověku přijde obyčejný balík, tak jako se to stalo nám. Nic netušící manželka ho přijala a teprve po jeho rozbalení jsme zjistili, že v něm je složenka na zaplacení obsahu, který jsme si neobjednali. Je pochopitelné, že jsem nic nezaplatil, balík nevrátil a čekal, co se bude dít, protože bych musel při jeho vrácení platit dost vysoké poštovné. Následovalo několik upomínek a nakonec i vyhrůžka soudem. Protože se jednalo o pražskou firmu sídlící někde na Karlově náměstí a jeden z mých synů bydlí v Praze, tak jsem ho při jedné z jeho návštěv u nás pověřil, aby dotyčnou firmu vyhledal, požádal ji, aby mu předložili moji neexistující objednávku a balík jim s potřebným komentářem vrátil. Nejzajímavější na všem bylo, že firma honosící se zvučným názvem sídlila na v nějakém květinářství. Od té doby manželka ví, že nemá přijímat žádnou zásilku, jejíž příjem musí potvrdit, i když není na dobírku, pokud jí neupozorním, že jsem si výjimečně něco objednal.
Další trik mají vydavatelé časopisů. Posílají časopis současně se složenkou na předplatné, a když ho adresát nezaplatí tak upomínají a upomínají. Proto i zde je nutno si dávat pozor. Pokud můžete, bez otevření zásilky, zjistit o jaký časopis jde, tak ho obratem doneste nerozbalený na poštu a pošlete zpět.
Zatím takové případy končily vyhrůžkami, ale obávám se, že brzy přijde doba, kdy budou bez varování chodit exekutoři a okamžitě zabavovat majetek adresátů, kteří si nic neobjednali, ale bylo jim něco doručeno.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
544--reseni-misto-straseni.jpg
modry-tym-v1-545x245.jpg
-cssd-proti-vam-1.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto čtyř obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00