Příjemné setkání šedesát let po maturitě

pondělí 25. květen 2009 10:00

Už je tomu více než rok, kdy jsem zde psal o Příjemném setkání v mém rodném městě a upozornil, že letos se toto setkání bude opakovat a významné bude tím, že se sejdeme 60 let po maturitě. Ono k němu opravdu v pátek 22. května 2009 došlo.

Ano opět jsme se sešli v budově Městských lázní v Hradci Králové, která je hned vedle ALDISu, abychom oslavili šedesáté výročí úspěšného ukončení studia na hradecké Obchodní akademie v letech 1945-49.
544-HK-OA.jpg
Scházíme zde od roku 2000 každoročně, čili bylo to už jedenácté setkání starců nad 70 let a celkem třicáté setkání abiturientů. Ve třídě nás bylo celkem 37. Z toho 12 už není mezi námi. Tři byli omluveni. Dva pro nemoc a jeden žije od roku 1952 v Australii. Jeden, Kuťák, který se nikdy našich setkání nezúčastnil, nrbxl přítomen ani tentokrát.. Pokud byste o něm někdo něco věděl, tak mi napište. Zbývajících 21 se dostavilo, takže se dá se říci, že jsme se sešli v plném počtu. Celkem pěkná účast starců, z nichž nejmladším je 79 a nejstaršímu 82 let. Co říkáte? Je zajímavé, že ještě na setkání po padesáti letech o maturity v roce 1999 se sešlo pouze několik spolužáků. I já jsem chyběl. Příčinou bylo, že se scházely pohromadě všechny čtyři třídy stejného ročníku, (a, b, c, d). Hlavní organizátor pozval nějakého známého, který tam hrál na jakýsi hudební kombajn, takže nebylo slyšet vlastního slova a z toho mumraje jsme zpravidla, alespoň já ano, jezdili domů otráveni. Proto se naši organizátoři v roce 2000 rozhodli, že zkusí uspořádat samostatné setkání naší třídy a vše se jako mávnutím kouzelného proutku změnilo. Hned v roce 2000 jsme se dostavili všichni, kteří jsme toho byli schopni. Jenom Kuťák byl neomluven. A od té doby se scházíme každoročně v počtu převyšujícím dvacítku.
Když jsme se v roce 2000 sešli, tak jsme přijali nepsané pravidlo, že jakékoliv politické debaty jsou zakázány, protože ač jsme lidé s různým politickým smýšlením, tak na těchto setkáních jsme kluci ze IV.a OA. Představte si, že ono to letos už pojedenácté fungovalo. Každý z nás přednese, co se u něho v rodině změnilo a jaké nemoci mu přibyly. Řídíme se heslem: „V našem věku se za nemoci nestydíme, ale naopak se jimi chlubíme.“ Protože jsme se v minulém roce, kdy od předcházejícího setkání nikdo z nás nezemřel, usnesli, že se budeme snažit tento stav udržet i do letošního setkání. A představte si, že nám podařilo tento závazek beze zbytku splnit. Tak nám držte palce, ať se alespoň v tomto zdravotním stavu setkáme i příští rok v co největším počtu.
Tak jako loni přináším i letos několik snímků ze setkání.
544-60-vyroci2009_0522_232327.jpg
544-60-vyroci2009_0522_232415.jpg
544-60-vyroci2009_0522_232441.jpg
544-60-vyroci2009_0522_232456.jpg
544-60-vyroci2009_0522_232611.jpg
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
544--reseni-misto-straseni.jpg
modry-tym-v1-545x245.jpg
550-evropa-nebo-cesko.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto čtyř obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00