Vzbouření na bigblogeru

úterý 26. květen 2009 13:51

Tak se nám někteří blogeři na bigblogeru vzbouřili, protože server lidovky.cz změnil způsob uveřejňování upoutávek na jejich články. Po zkušenostech, kdy jsem byl ještě s několika blogery obviněn jistým Miroslavem Kodetem, že jsem úmyslně uveřejnil svůj příspěvek tak, aby byl co nejrychleji vyřazen z upoutávky na serveru lidovky.cz, a já v té době vůbec nevěděl, že takové upoutávky existují, mě už vůbec nic nepřekvapuje. On také brzy nato opustil tento server a nevím, kde mu je konec. Myslím si, že jeho přítomnost nikomu nechybí.

Ve svém článku Zpověď přestárlého nástěnkáře jsem mimo jiné napsal: „To, že mě čtenáři kritizují, mi nevadí. Mají plné právo vyjádřit, co se jim na mých textech líbí nebo nelíbí. Od toho je ke každému textu povolena diskuse. Vadí mi však, že se mezi kolegy blogery vyskytují lidé, kteří by rádi rozhodovali o tom, kdo a co může na bigblogeru psát. Myslím si, že pokud svým psaním neporušují zákon, potom mají právo psát o čemkoliv. Ne každý z nás se narodil spisovatelem; přesto se snaží vyjadřovat tak, jak nejlépe umí. Objeví-li se sem tam nějaká ta pravopisná chyba i nad tou lze přimhouřit oko. Jednak jsme se každý učil český pravopis v jiné době a ne každý má tolik času, aby studoval každou jeho změnu. Proto bychom měli být k sobě více tolerantní.“ A právě ta tolerance mi nejvíce chybí, což se projevilo i v současném vzbouření některých, do sebe zahleděných, jedinců.
Myslím si, že každý z nás, když požádal o možnost uveřejňovat své povídání na bigblogeru se seznámil s podmínkami, kodexem blogera, za jakých může na blog psát. Proto se divím, že tito kritici neznají odstavec 3. kodexu, který zní:

3. Soukromé blogy a titulní stránka bigbloger.lidovky.cz
  • Provozovatel poskytuje blogerovi prostor na publikování textů na jeho vlastním soukromém blogu (příjmení.bigbloger.lidovky.cz) a technickou podporu.
  • Bloger nemá automatický nárok na odkaz ze stránky bigbloger.lidovky.cz. Provozovatel nemusí udávat důvod, proč je některý zápisek odkazován z bigbloger.lidovky.cz a jiný ne.
Pokud by ho znali, potom by se nemohli cítit dotčeni tím, že odkaz na hlavní stránce bigblogeru chybí. A odkaz na serveru lidovky.cz? Ten přece nezáleží na administrátorech bigblogeru, ale na administrátorovi serveru lidovky.cz a my opravdu nemáme právo mu mluvit do toho, co uveřejní a co ne.
Je faktem, že četnost článku uveřejněných na bigblogeru je velmi malá a tak se stane, že některý článek vydrží na hlavní stránce bigblogeru i několik hodin, aniž by se pohnul o jedno jediné místo dozadu. Např. dnes trvalo celou hodinu od 10:00 do 11:07, než se můj článek posunul o jedno místo, zatímco na blogu idnes.cz se článek uveřejněný v 10:02 pohnul do 11:00 o čtrnáct míst a zmizel z první stránky a můj článek byl ještě ve 13:00 na druhém místě.
Také nevím proč se některým blogerům nelíbí umístění upoutávky na severu lidovky.cz, když např. server idnes.cz má tyto upoutávky až na konci hlavní stránky. To, že upozorňují na zajímavé články, mi vůbec nevadí a myslím si, že pro bigbloger je to výhodnější, než když se tam uveřejňují poslední uveřejněné. Zajímavý článek rozhodně přiláká více čtenářů než článek nezajímavý. Pokud by se články na stránce pohybovaly stejnou rychlostí jako např. na idnes.cz, tak by tam vydržely maximálně čtvrt hodiny a někdy i méně. Jsou ale také blogy, na kterých se během jedné minuty objeví tolik článků, co na bigblogeru za celý den. Tak nevím, proč si stěžovat. Já jsem na bigblogeru spokojen a pokud mám nějaké připomínky, tak jsou k některým chybám ve vizuálním editoru a k chybnému zpracování některých tagů v HTML. Protože však vím, že administrátorky ani pan Horn nejsou autory programů, které naše články zpracovávají, tak se pouze snažím využít všech možností, které mi tyto programy dovolují.
Na závěr jenom jedno přání. Starejme se především o to, abychom měli co psát a buďme rádi, že máme zadarmo kde psát. Dopřejme každému blogerovi a admistrátorkám dostatek klidu a pohody a nehašteřme se.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
modry-tym-v1-545x245.jpg
-cssd-proti-vam-1.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto tří obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00