Už dlouho jsem se tak nepobavil

pondělí 1. červen 2009 10:00


Jistě se ptáte: „Kdy a proč?“. Odpověď je jednoduchá. Včera při čtení kandidátek pro volby do Evropského parlamentu, které jsem našel koncem týdne ve své poštovní schránce. Jistě někdo z Vás poklepe na čelo a řekne si: „On se ten dědek úplně zbláznil“. Ale věřte mi, nezbláznil. Povím Vám proč.

Invalidní neprdůch nemá příliš mnoho příležitosti k zábavě, i když při své pomalosti a neohrabanosti  mnoho volného času nemám, tak se včera, protože u nás pršelo a ven se jít nedalo, volná chvilka na přečtení jednotlivých kandidátek našla. Přece si musím vybrat, koho budu v pátek nebo v sobotu volit. Dověděl jsem tam mnoho „zajímavostí“.
V prvé řadě mě udivilo, kolik lidí honosících se nějakým tím titulem informujícím o tom, že úspěšně ukončili vysokoškolské vzdělání, se objevuje na jednotlivých kandidátkách. Tituly Ing. PhDr., Mgr., JUDr. a MUDr. se to tam přímo hemží, ale nechybějí tituly Prof., doc., MVDr., RSDr., Bc. a Ing. Arch. To jsou ty tituly před jménem. Ovšem ani za jménem nechybějí různé zkratky jako: CSc., PhD., Dis., MBA. a DrSc.. Nejvíce otitulovaných jsem našel na kandidátce č. 33, tj. ČSSD, kde pouze dva kandidáti nemají uveden nějaký titul. To víte, čím více titulů, tím větší dojem. Jedině u stran Věci veřejné a Lidé a Politika si zřejmě na titulech nezakládají, protože nevěřím, že by mezi kandidáty nebyl žádný vysokoškolsky vzdělaný člověk.
Také názvy některých stran či hnutí mě velmi pobavily. Jako např.: Strana zdravého rozumu, Strana důstojného života, Spojení demokraté, Starostové a nezávislí – vaše alternativa, Balbínova poetická strana. Za pozornost také stojí koalice: Nejen hasiči a živnostníci s učiteli do Evropy. Ovšem korunu všemu dala strana Petra Cibulky, jejíž název zabírá dvě třetiny čelní strany kandidátky a proto ho nebudu  opisovat; takže mi nezbývá, než povzdychnout si s mým přítelem: „Blázni jsou také lidi.“, kteréhož úsloví velmi často používá, když ho něco bláznivého pobaví.
Když už jsem u toho Cibulky, tak také počet jeho zaměstnání či funkcí je stejně jako u dvojky na této kandidátce PhDr. Miroslavy Jebavé opravdu kuriózní a zajímalo by mě, jak všechno stihnou. Ovšem našla se tam i jiná zajímavá zaměstnání, jako např.: admin-managerka, PA/PR konzultant, politik, licencovaný hráčský agent FIFA, kuchař-sous chef, Zemský velitel Národní gardy apod.
Také počet kandidátů na některých kandidátkách mě pobavil a tak mě zajímá, kdo by si šel sednout do Evropského parlamentu za Stranu evropských demokratů nebo Českou stranu národně sociální, kdyby se jim náhodou podařilo získat dva mandáty, když mají jenom jednoho kandidáta. 
Zajímavé je, že zatím co kandidátky jsem dostal, tak kromě komunistů a strany Věci veřejné  mi zatím žádná svůj program do schránky nevhodila  Asi o můj hlas nestojí. Pokud máte nějaký jiný zábavný postřeh, nezapomeňte ho uvést v diskusi.
Z televizních spotů si mnoho  nepamatuji. Nejvíce  mne pobavil Cibulkův, ve kterému trvalo téměř polovinu vyhrazeného času než odrecitoval název strany a vyjmenoval své funkce. Dál už nic nevím, protože jsem u toho, jako správný televizní divák mého věku, usnul.
Nakonec jeden hlas lidu, který jsem v sobotu dostal od jednoho ze svých známých:
svata-pravda.jpg
a se kterým zásadně nesouhlasím, protože volby zakazují autoritativní režimy a ten, bohudíky, u nás ještě není. Proto se přece jenom musí jednotlivé partaje snažit získat od voličů co nejvíce hlasů. Oni ani bolševici volby nezakázali, pouze je přizpůsobili k obrazu svému. Proto mám obavy, že by se to mohlo po předčasných podzimních volbách zopakovat i když si ČSSD, v případě že zvítězí, bude chtít zachovat tvář demokratické strany, aby si nerozházela své západoevropské přátele. To je také důvodem toho, že, ač pocházím ze staré sociálnědemokratické rodiny, nepropaguji současnou ČSSD, ale ODS, která je pro mne tou nejméně špatnou politickou stranou z těch špatných, které se mohou do Poslanecké sněmovny dostat. Proto ji budu také v podzimních předčasných volbách volit. O tom koho budu volit v pátek nebo v sobotu ještě nejsem pevně rozhodnut, ale rozhodně to nebudou strany o jejichž kandidátech nic nevím nebo ty, o jejichž jedničkách něco vím, ale nejsou mým šálkem čaje, jako např. Ing. Tlustý, Ing. Bobošíková, PhDr. Sládek, PhDr. Hybášková, Mgr. Edelmannová, Ing. Tamáš, Mgr. Hamerský, PhDr. Ransdorf, Ing. Štětina, Tomáš Vandas, doc. Ing. Havel.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
reseni-misto-straseni.jpg
modry-tym-v1-545x245.jpg
-cssd-proti-vam-1.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto čtyř obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00