Vajíčka jsou vzkaz od lidí, ODS v tom nejede

čtvrtek 28. květen 2009 17:06

Protože nejsem sociologem, ale pouze bývalým programátorem, tak se mohu ve svém mínění mýlit. Proto přináším citace z rozhovoru reportérky informačního serveru aktuálně.cz Lenky Smyčkové s plzeňským sociologem odborníkem na veřejné mínění a sociologii masové komunikace Františkem Kalvasem:

 
Kdo nejvíc získá na házení vajec na Jiřího Paroubka? Ostřelovaná ČSSD nebo rivalové z ODS? „Nejvíc to prospěje recesistům a milovníkům hospodských historek,“ říká překvapivě plzeňský sociolog František Kalvas. Podle mne prospělo i novinářům, kteří mají o čem psát.
Dvěma největším politickým stranám může vajíčková aféra prospět jedině tehdy, když ji v týdnu, který zbývá do evropských voleb, dokážou po svém vysvětlit a prodat tak, aby získaly nerozhodnuté voliče. Není to ale právě jeden ze stranických obrů, kdo sám vajíčkovou válku rozpoutal? Kalvas to považuje za vysoce nepravděpodobné. Za vším vidí recesisty. „Je to sice nekultivované, ale stále je to projev veřejného mínění. Nějaká skupina jednotlivců dává předsedovi ČSSD najevo, co si o něm myslí. Tak jako jde číst znaky, lze i vajíčko chápat jako znak,“ říká odborník na veřejné mínění a sociologii masové komunikace v rozhovoru pro Aktuálně.cz., který si můžete celý přečíst zde.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
modry-tym-v1-545x245.jpg
-cssd-proti-vam-1.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto tří obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00