Poslanci si pospíšili - za vaječnou smršť pokuta až 20 tisíc

čtvrtek 28. květen 2009 19:08

„Až dvacet tisíc korun pokuty by mohli napříště zaplatit lidé, kteří v těchto dnech na náměstích bombardují politiky ČSSD vejci. Dnes jim hrozí za přestupek maximálně pět tisíc.“ píše ve své zprávě z Poslanecké sněmovny redaktorka informačního serveru aktuálně.cz Veronika Suchá, z níž cituji:

 
 
Poslanci ústavně-právního výboru sněmovně doporučili, aby zpřísnila pokuty za přestupky proti občanskému soužití, což je třeba urážka cti, zesměšnění ale i újma členovi politické strany.
Tam, kde je nyní pokuta tisíc korun, by hříšník zaplatil tři tisíce. Horní pětitisícová hranice pokuty za vážnější přestupky by se měla zvýšit na dvacet tisíc. O vajíčkáře prý nejde. „Týká se to přestupků proti osobní integritě, cti, svobodě. Maximální výše pokuty by měla být dvacet tisíc korun,“ uvedla předkladatelka návrhu poslankyně Eva Dundáčková (ODS). Její návrh prý nemá souvislost s vaječnou aférou, která vyvrcholila na středečním mítinku ČSSD na pražském Andělu. Jde prý o shodu okolností. Poslankyně na výboru odmítla žerty kolegů, že chystá „bič na vajíčkáře“.
Přestupky proti občanskému soužití
Přestupku se dopustí ten, kdo
a) jinému ublíží a cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch,
b) jinému z nedbalosti ublíží na zdraví,
c) úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním,
d) omezuje nebo znemožňuje příslušníku národnostní menšiny výkon práv příslušníků národnostních menšin,
e) působí jinému újmu pro jeho příslušnost k národnostní menšině nebo pro jeho etnický původ, pro jeho rasu, barvu pleti, pohlaví, sexuální orientaci, jazyk, víru nebo náboženství, pro jeho politické nebo jiné smýšlení, členství nebo činnost v politických stranách nebo politických hnutích, odborových organizacích nebo jiných sdruženích, pro jeho sociální původ, majetek, rod, zdravotní stav anebo pro jeho stav manželský nebo rodinný.
(Zdroj: Zákon o přestupcích)
Celý článek si přečtěte zde .
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
modry-tym-v1-545x245.jpg
-cssd-proti-vam-1.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto tří obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00