Sedm stříbrných „NE“ a sedm zlatých „NÝBRŽ“  

sobota 6. červen 2009 10:00


          MÝM ČTENÁŘKÁM A ČTENÁŘŮM
            K VÍKENDOVÉMU ZAMYŠLENÍ
   RADY PRO ŽIVOT A ZRNKA MOUDROSTI
                        Z ROKU 1909 – 9

70-kytka008.jpg

Nepodceňuj toho, co konají jiní,
nýbrž uč se z úspěchu jejich.
Netvrď, že se ti nenaskytla nikdy dobrá příležitost,
nýbrž chop se každé a nezanedbej ji.
Nevěř, že každý jiný je šťastnější,
nýbrž pamatuj, že každého někde střevíc tlačí.
Neroznášej každou povídačku, kterou slyšíš,
nýbrž odmítni ji předem poslouchati.
Nemíchej se do záležitostí cizích,
nýbrž vyčkej, až tě někdo k tomu povolá.
Nepovažuj každou zlou pomluvu za pravdu,
nýbrž přesvědč se sám, nežli koho odsoudíš.
Nevnucuj nikomu svou vševědoucnost,
nýbrž pamatuj, že většina lidí důvěřuje jen vlastním
zkušenostem.
         
Zrnka pravdy
  • Je lépe učiniti si své povinnosti zvykem,nežli své návyky považovati za povinnosti.
  • Jsou lidé, kteří zamlčují své štěstí, i takoví, kteří mlčí o svém neštěstí. Tito jsou hrdinové, oni jsou chytří.
  • Mladíku trvá nekonečně dlouho, nežli se dočká dvaceti let. Šedesát je však člověku obratem ruky.
  • Kdo nepočítá s nevděkem, vykonal ve světě jistě málo dobrodiní.
  • Když jednáš bez přemýšlení, nerozhoduješ o svém osudu, ale osud o tobě.
  • Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším ve tvém životě.
Poznámka blogera: text byl převzat z časopisu ŠŤASTNÝ DOMOV, ilustrovaného čtrnáctideníku českých žen a dívek, věnovaného životu rodinnému a domácnosti, ročník VI. z roku 1909, jehož vydavatelem bylo nakladatelství ŠOLC A ŠIMÁČEK, společnost s r. o. PRAHA. Jméno autorky(autora) nebylo, bohužel, uvedeno.
Upozornění pro hledače pravopisných chyb - text je roku 1909, a proto je psán podle pravopisných pravidel tehdy platných.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
modry-tym-v1-545x245.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto dvou obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00