Rozděl den v hodiny, chceš-li času získati

sobota 20. červen 2009 10:00          MÝM ČTENÁŘKÁM A ČTENÁŘŮM
             K VÍKENDOVÉMU ZAMYŠLENÍ
   RADY PRO ŽIVOT A ZRNKA MOUDROSTI
                          Z ROKU 1909 – 9


Musíš-li denně mnoho vyříditi a málo k tomu času máš, zacházej s ním opatrně a rozděl si ho přesně, nikoli jen v duchu.
Kdo rozumí dobře rozdělení času, mnoho vykoná, ale musí brzy začíti.
Podle hodin vstávej každého dne v tutéž hodinu a podle hodin rozděl práci, jídlo i vycházku a domácnost půjde jako po šňůrce.
Má-li práce v čas býti vykonána, každý musí každý musí v pravý čas jako hodinový stroj do ní zasáhnouti. Pak není zpožděných výkonů.
Ovšem stejně jako hospodyně hleděti si musí dochvilnosti hospodář. Chce-li míti v čas oběd, nechť také v čas k němu přijde.
Vše v pravý čas rychle a dochvilně vyříditi znamená spořiti časem a čas jsou peníze.

Zrnka pravdy
  • Vše co je dovoleno, dal by mnohý rád za vše nedovolené.
  • Nezřídka jsou rodiče nejméně přiměřenou společností pro děti.
  • Nejoddanějšími přáteli jsou starosti, neopouštějí nás, ani když se nám daří nejhůře.
  • Baví-li se filosofové rozmluvou o přátelství, rozcházejí se  obyčejně jako nepřátelé.
  • Ve většině manželství jest mír jen stálým příměřím.
  • Ženy milují muže tím více, čím jsou jim cizejší.
Poznámka blogera: text byl převzat z časopisu ŠŤASTNÝ DOMOV, ilustrovaného čtrnáctideníku českých žen a dívek, věnovaného životu rodinnému a domácnosti, ročník VI. z roku 1909, jehož vydavatelem bylo nakladatelství ŠOLC A ŠIMÁČEK, společnost s r. o. PRAHA. Jméno autorky(autora) nebylo, bohužel, uvedeno.
Upozornění pro hledače pravopisných chyb - text je roku 1909, a proto je psán podle pravopisných pravidel tehdy platných.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
modry-tym-v1-545x245.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00