Sudeťáci jsou nepoučitelní

úterý 2. červen 2009 10:00

Šedesátý ročník Sudetoněmeckého srazu v bavorském Augsburgu zahájil předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Franz Pany poukazem na neschopnost České republiky distancovat se od údajných aktů zvůle v minulosti. Bavorská ministryně sociálních věcí Christine Haderthauerová poválečný odsun na základě takzvaných Benešových dekretů označila za katastrofu, která zasáhla německý národ. Tolik zpráva z tisku.

Přestože jsem se k problému sudetských Němců již vyjádřil několikrát ve svých článcích [1], [2], [3] a [4] nemohu, jako pamětník jejich řádění před a během druhé světové války, přejít tento jejich sjezd mlčením, když i dnes někdejší německá menšina v Československu, čítající i s generacemi, narozenými již mimo území naší republiky, čtyři miliony lidí, cítí poválečný odsun jako akt bezpráví. Stále je totiž vidět, že nejsou ochotni akceptovat rozhodnutí vítězných velmocí jako nezvratnou skutečnost. Je pochopitelné, že pro mnohé příslušníky starší generace je stále bolestné přivyknout myšlence, že na daných poměrech již není možné cokoli změnit. Podle mne je však lepší přijmout skutečnost, než se oddávat myšlenkám, které dnešnímu stavu neodpovídají.
Pokud se budou i nadále řídit prohlášením: „Naše právo na domovinu znamená mnohem víc než jenom povolení usadit se na daném území“, které vyhlásil mluvčí této „etnické skupiny“ Franz Neubauer v roce 1993 na Sudetoněmeckých dnech v Norimberku, potom nemůže být Landmanšaft nikým v Evropě považován za seriozně jednacího partnera. Proto znovu opakuji, že je načase postarat se uvnitř sudetoněmeckých organizací popřát sluchu těm, kteří - při všem soucitu s utrpením vyhnaných - odsuzují nejen zločin vyhnání, ale také nenávistí naplněný nacionalismus vůdců sudetoněmeckých organizací nám pamětníkům příliš připomínají chování sudetských Němců ve dvacátých a třicátých letech.
552-Sudetaci.jpg
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte>
reseni-misto-straseni.jpg
modry-tym-v1-545x245.jpg
-cssd-proti-vam-1.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto čtyř obrázků.
544-ods-volby.jpg
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00