Koho nebudu v sobotu dopoledne volit

středa 3. červen 2009 10:00

Ve svém pondělním povídání nazvaném »Už dlouho jsem se tak nepobavil« jsem uvedl jedničky stran, které nebudu rozhodně volit. U ostatních jsem si nechal určitý odstup s tím, že se rozhodnu až podle toho jaký bude jejich volební program. Dnes mohu napsat, že už mi zbývají k rozhodnutí pouze dvě strany – ODS a SSO. O nich napíši něco zítra.

Od stran, které po pondělku zbyly a nebudu je volit mi je nejvíce protivný program strany Liberálové, kteří se považují za jedinou stranu v ČR s liberálním programem slušného státu - svobodného, solidárního, spravedlivého, kterým mají být
liberalove.jpgprotože představili program pro české Evropany, ve kterém nabubřele tvrdí:
  1. Nahradíme byrokratickou EU Spojenými státy evropskými (USE), kde jedním z bodů je zrušení tzv. Benešových dekretů, což je pro mne nepřijatelné;
  2. Zrušíme Společnou zemědělskou (dotační) politiku EU;
  3. Ukončíme reje korupčníků v politice;
  4. Opravíme zablokovanou demokracii;
  5. Rozšíříme práva a svobody občanů a cizinců;
takže si nedovedu vůbec představit, jak to s jedním nebo i několika málo europoslanci dokáží. Strany, které mi slibují co udělají, aniž by napsali jak toho se svým počtem poslanců dosáhnou mi prostě a jednoduše nepřipadají věrohodné. Kdyby místo toho napsali, že se budou snažit najít spojence pro dosažení určitých cílů, protože sami na to nestačí, potom by to bylo vůči voličům fér a dalo by se tomu i věřit. Ovšem takto je to pouze nafouknutá bublina, která velmi brzy splaskne. Nejvíce mi však u nich vadí, že chtějí zrušit Benešovy dekrety, o čemž píší v podrobném rozpise bodu 1.

KDU-ČSL, která by mohla připadat v úvahu, je pro mne od víkendového sjezdu stranou ještě méně čitelnou než byla dosud. Také její volební plakát, který je u nás vylepen na každé plakátovací tabuli mi nic neříká,
lidovci.jpgprotože jsem toho o vyobrazených representantech během uplynulých let mnoho neslyšel. O Ing. Březinovi něco více až nyní před sjezdem, kdy kandidoval na předsedu strany. Kromě toho nemám jistotu, že se vůbec do Europarlamentu dostanou. Ani na tu spolehlivost se nedá příliš spolehnout, protože jim nezáleží s kým jsou ve vládní koalici, ale především na tom, aby v ní byli.

Zeleníjsou další stranou, z těch slušnějších, kterou nemohu volit, protože patří mezi ty strany, které chtějí náš život spoutat řadou nesmyslných předpisů a nařízení, které příliš zasahují do soukromí jednotlivce. Nevyhovuje mi jejich bezmezná oddanost a nekritičnost vůči Evropské Unii.
zeleni.jpgTaké někteří kandidáti, zvláště pak Jiřina Šiklová, nejsou mým šálkem čaje.

Proto mi nakonec zbyly na výběr pouze dvě politické strany, ze kterých si zítra definitivně vyberu - ODS a SSO.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
reseni-misto-straseni.jpg
modry-tym-v1-545x245.jpg
-cssd-proti-vam-1.jpg
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na každý z těchto čtyř obrázků.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00