Poslední Sudetoněmecké dny v ČR nezaujaly

pondělí 8. červen 2009 10:00

Ve svém článku ►Sudeťáci jsou nepoučitelní◄ jsem věnoval pozornost poslednímu Sudetoněmeckému srazu a jsem rád, že nejsem jiný, koho chování těchto lidí zaujalo. Proto jsem uvítal články Václava Vlka st, ►HLAS Z VÍDNĚ: Vyžeňte Čechy za Dněstr! (1 ) a (2 )◄ uveřejněné v Prvním českém ryze internetový deník Neviditelný pes 3. A 4. Června 2009, ze kterého přináším několik citací a také na ně odkazuji.

Autor upozorňuje na článek  Antifašisty hnali po válce za hranice jako nepřátele, uveřejněný v polo-bulvárním internetovém deníku Aktuálně.cz.„ a poněkud snad záměrně nejasně otextované fotografie z dokumentů pocházejících ze Sudetendeutsches Archiv. Myslí si, že článek některé lidi nepotěšil. Objasňuje totiž mimochodem, kam se podělo mnoho takzvaně „ztracených sudetských Němců“. Podle desetiletí hlásaného tvrzení SL totiž „zmizelo“ mezi posledním předválečným sčítáním občanů ČR a rokem 1946 celkem 444 000 osob německé národnosti. Teprve po roce 1989 museli pánové z vedení SL přiznat, že nešlo jen o „německé obyvatele ČR“, jak desetiletí vykřikovali, za souhlasného mručení úřadů Spolkové republiky, ale „o osoby, které prohlásily při sčítání lidu němčinu jako svůj mateřský jazyk“. Což je zásadní rozdíl.
S počtem českou soldateskou údajně zavražděných 440 000 sudetských Němců po léta operoval Landsmanšaft (SL). Nakonec po pádu železné opony vyšlo najevo, že mezi zlotřilými Čechy „zavražděné Němce“ započítali statistici a politici SL i německy mluvící Židy, které zavraždili nacisté v koncentrácích. Po provalení této nechutnosti, mimo jiné díky společné práci německých a českých historiků, toto tvrzení SL tiše opustil.
Kde zmizeli mnozí další německy mluvící občané první ČR, však stále vytahují různí rádoby historici a komentátoři jako „záhadu“. A ukazují prstem na „zločiny při odsunu“. Ne, že by se při odsunu neděly zločiny, ale část odpovědi najdete na jednom z obrázků u článku. Ukazuje totiž hromadný odvoz Německých antinacistů (a ne antifašistů, jak politicky negramotní novináři stále opakují – s italskými fašisty to nemělo nic společného) do německých koncentráků. Tisíce sudetských Němců ihned po odtržení Sudet odvezlo gestapo do lágrů s poznámkou Návrat nežádoucí. viz obr.
Další část článku je věnována tzv. Největšímu poválečnému masakru Němců v Čechách, který se měl odehrát v Postoloprtech. Protože z této pasáže lze pro velký počet podrobností jen obtížně citovat, doporučuji přečíst si ho celý.
Stejně druhá část článku je velmi poučná. Ukazuje jak protičeská paranoia některých takypublicistů, Čechů původem, jako je Přemysl Janýr a Tomáš Krystlík, začíná přerůstat v paranoické vyzývání k likvidaci českého národa podle nacistického plánu. Stačí, když si najdete v Britských listech článek   Nenávist od P. Janýra, uveřejněný 25. 5. 2009, nebo článek Tomáše Krystlíka České historické lži uveřejněný o dva dny později 27.5.2009. Takže jsme se na stránkách Britských listů dočkali ze strany známých a veřejných obdivovatelů německého pořádku dštících ve svých článcích oheň a síru na vše české neuvěřitelného výpotku nenávisti vůči všemu českému.
Obě části článku doporučuji k přečtení všem, kteří odsuzují „bezpráví“ spáchané na sudetských Němcích odsunem z území naší republiky – Heim ins Reich – Domů do Říše, po které tolik toužili a jejímiž byli v roce 1945 státními občany.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
vodici-psi001.jpg
Navštivte tyto stránky
modry-tym-v1-545x245.jpg
Stačí kliknout na  obrázek.
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00