Brnkání na strunu čecháčkovské nepřejícnosti

úterý 9. červen 2009 10:00

Velmi mě překvapil titulek ve včerejších Lidových novinách článek s titulkem ►Češi zvolili 22 euromilionářů◄, který zcela primitivním způsobem rozeznívá strunu čecháčkovské nepřejícnosti.

Již úvodní věta stojí zato: „V pátek a v sobotu Češi volili své zástupce do europarlamentu a zároveň tak udělali z 22 politiků milionáře. Z europoslanců se totiž stanou jedni z nejlépe placených reprezentantů Česka. A bonus? Mohou se těšit na královské důchody.“ Již tyto dvě věty vzbudí v malých čecháčkovských dušičkách tolik závisti a nepřejícnosti, že si to autoři, pokud to nebylo jejich úmyslem, nedovedou vůbec představit.
Místo aby napsali něco o tom, jaké požadavky jsou na europoslance kladeny a jakým způsobem Evropský parlament jedná, tak pouze vyvolávají zbytečné vášně a nepřejícnost. Ono je to totiž mnohem jednodušší než se seznámit s chodem Evropského parlamentu napsat: „Vyvolené dvaadvacítce se kvůli novému způsobu odměňování téměř zdvojnásobí plat. Podle nových pravidel EU tak budou mít namísto původních 86 tisíc korun téměř stejný čistý plat jako například český premiér - zhruba 160 tisíc korun.“ Ovšem to, že je neplatí naše republika, ale EU zapomněli napsat.
Neznalost autora, kterým je JOSEF HYMPL, jde tak daleko, že ani nezná křestní jméno našeho eurokomisaře a klidně napíše: „Spolu s jejich nedaněnými náhradami se nad jejich příjem dostane z českých politiků pouze eurokomisař Václav Špidla, jehož základní plat činí v přepočtu přes půl milionu korun měsíčně.“ Václav jako Vladimír, vsjó rovno, obě křestní jména začínají na V.
Vrcholem brnkání na strunu nepřejícnosti je závěrečná věta: „Na poslance po skončení jejich mandátů čeká ještě jedna odměna: po dosažení třiašedesáti let by měli pobírat v Česku nevídaný „evropský důchod“ 94 tisíc korun měsíčně.“
Celý text najdete zde.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
vodici-psi001.jpg
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
modry-tym-v1-545x245.jpg
nebo TV ODS
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na příslušný obrázek.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00