Místo, kde smutní Paroubek a jeho přátelé

čtvrtek 18. červen 2009 09:00

se jmenuje článek ve včerejší Mladé frontě DNES, který čtenářům sděluje, že: „Vedení sociální demokracie si našlo místo, kam jeho členové rádi zaskočí na oběd a kam se chodí odreagovat, když věci zrovna nejdou, jak by měly.“

200px-CSSDlogo.jpg


Je to Hotel Kempinski v Hybernské ulici,
540-hot-kempinski.jpgkterý patří k nejluxusnějším v Praze. Například grilovaná hovězí svíčková s knedlíkem tam k obědu stojí 850 korun.
A několik sociálních demokratů tam zašlo i minulý pátek. Podle informací MF DNES do hotelu dorazili včetně Jiřího Paroubka a Davida Ratha ve společnosti herečky Kateřiny Brožové, která toho rána oznámila, že nebude v podzimních volbách kandidovat za ČSSD. Podle zdroje celá skupina strávila večer v Prezidentském apartmá, které podle ceníku vyjde na 70 až 90 tisíc korun za noc.
Paroubek nejprve popřel, že byl v noci v hotelu. „V noci z pátku na sobotu jsem tam nebyl, protože jsem si připravoval projev na schůzi ústředního výboru,“ řekl. Později však na přesnější otázku, zda byl v hotelu ten večer, odpovídal vyhýbavěji. „Už si to nepamatuji,“ A ihned poté nepřímo připustil, že v hotelu Kempinski bývá hostem: „Jestli tím chcete jako ukázat, že je ČSSD buržoazní strana...“ zlobil se včera. A pak dodal: „A co by na tom bylo špatného?“
Prezidentské pokoje hotelu Kempinski rozhodně nepatří k těm, na které by se dalo za čtyři dny zapomenout. V téměř dvousetmetrovém apartmá jsou dvě ložnice a jídelna pro čtrnáct osob. Na soukromé terase s výhledem na Prahu je masážní vana jacuzzi, která pojme několik lidí.
Podle zdroje MF DNES měly špičky sociální demokracie navíc k dispozici vlastního číšníka. Toho při projednávání „citlivých“ záležitostí posílaly za dveře.
Socialistům mohou být otázky na luxusní večírky a drahá menu nepříjemné i z toho důvodu, že se ve volební kampani často strefují do vyšších vrstev. Do nedávných eurovoleb vedl Paroubek stranu s heslem „Nechceme Evropu pro bohaté“ a na billboardech vypočítával Mirku Topolánkovi a Janu Zahradilovi, kolik si vydělali v politice. V rozhovoru pro MF DNES tehdy přiznal, že sází na lidskou závist.
„Pánové, kdo z vás to má?“ Jindy však Paroubek neskrývá, že sám nemá hluboko do kapsy. Proslul například tiskovou konferencí, kde novinářům předváděl drahé oblečení a na tabuli černou fixou vypisoval své poslanecké a předsednické příjmy. A především otázkou: „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?“ Záběry z této legendární tiskové konference patří k nejoblíbenějším českým videím na populárním internetovém serveru YouTube.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
540-dekovacka-ep-ppole.jpg
Navštivte
modry-tym-v1-545x245.jpg
a TV ODS
TV-ODS.jpg
Stačí kliknout na příslušný obrázek.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.>
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00