Paroubkovi prý prudce spadla obliba, kterou se chlubil

čtvrtek 25. červen 2009 10:00


Za poslední tři měsíce prý mu podle agentury STEM spadla popularita o téměř deset procent. S 37 procenty je teď těsně před svým největším rivalem, šéfem ODS Mirkem Topolánkem. Ještě v březnu měl Paroubek 45 procent.

150-zarputilec.jpgNa tento výsledek prý reagoval slovy: „Může za to až hysterický tlak médií, který nemohl neovlivnit veřejnost. Do značné míry to ovlivnila i volební prohra ČSSD. Určitě z toho nejsem nadšen, ale ani to nepovažuji za tragédii.“ Zajímavé je to, že za prvním Bohuslavem Sobotkou jsou prý mezi pěti nejoblíbenějšími politiky dvě přední tváře nové strany TOP 09: Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek.

Údajná popularita politiků
 1. Bohuslav Sobotka (ČSSD) 56 %
 2. K. Schwarzenberg (TOP 09) 51 %
 3. Pavel Bém (ODS) 45 %
 4. Miroslav Kalousek (TOP 09) 43 %
  Lubomír Zaorálek (ČSSD) 43 %
 5. Michal Hašek (ČSSD) 41 %
 6. Petr Bendl (ODS) 40 %
  Cyril Svoboda (KDU-ČSL) 40 %
  Zdeněk Škromach (ČSSD) 40 %
 7. Ondřej Liška (SZ) 38 %
  Petr Nečas (ODS) 38 %
 8. Jiří Paroubek (ČSSD) 37 %
  Milan Urban (ČSSD) 37 %
 9. Mirek Topolánek (ODS) 34 %
Zdroj: STEM, 8.-15. června, 1 282 respondentů

To vše uvádí úterní MF DNES, ale jedno podstatné mi ve sdělení agentury STEM chybí – jak zněla otázka, na kterou respondenti průzkumu odpovídali a jak na základě ní došla agentura k těmto procentuálním výsledkům. Bez tohoto sdělení není pro mne tento průzkum relevantní, protože sečtu-li procenta prvních dvou politiků, tak už se dostávám nad 100% (107), což je z hlediska obyčejných kupeckých počtů nesmysl. Proto bych rád věděl, jakým způsobem se oblíbenost politiků hodnotí a jak se ta procenta skutečně počítají.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-hud-nedele001.jpg
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00