ČSSD znevažuje památku popravených a vězněných sociálních demokratů

středa 1. červenec 2009 10:00

Byl jsem známými upozorněn na celostránkový inzerát ČSSD s titulkem ►Oprátky a vězeňské mříže pro sociální demokraty◄, který připomíná komunistickým režimem popravené a vězněné sociální demokraty. Protože pocházím ze  sociálnědemokratické rodiny, nemohu nechat inzerát bez povšimnutí a musím se k němu vyjádřit.

Nemám nic proti připomínání oběti komunistických politických procesů v 50. letech, ale načasování i styl inzerátu svědčí o jeho účelovosti a proto z něj čiší neupřímnost. Současná ČSSD ztrácí volební preference, padá popularita Jiřího Paroubka a spojenectví s komunisty, které tak výrazně předvádí na krajské úrovni, také na popularitě nepřidává. Proto mi snaha získat zpět ztracené sympatie pomocí popravených a vězněných sociálních demokratů připadá ohavná.
V 50. letech na základě inscenovaných procesů  komunisté věšeli a zavírali do žalářů nejen sociální demokraty, ale i členy ostatních demokratických stran. Na šibenici dokonce skončili i nepohodlní komunisté. Nezaregistroval jsem však, že by se jiné politické strany dovolávali v předvolební kampani svých obdobně postižených členů. Na závěr inzerátu píší: „Čest jejich památce. Hanba těm, kteří ji znevažují.“ A tak mě zajímá, kdo jsou ti, co jejich památku znevažují. Jsem přesvědčen, že neexistuje normální člověk, který by znevažoval památku popravených, vězněných či pronásledovaných lidí v době komunistického teroru. Snad jen nějaký pomatený bolševik s mdlým rozumem, který podle mne nestojí ani za pozornost, natož pak za draze placený celostránkový inzerát.
Na závěr si dovolím tvrdit, že tento inzerát je především hanbou těch, kteří ho v Lidovém domě vymysleli, protože je neetickým zneužitím památky mrtvých a jejich tragických osudů. Je smutným příkladem bezskrupulózní předvolební kampaně ČSSD. Ovšem na druhé straně se nelze tomuto bezskrupulóznímu chování divit, když většinu členů vedení ČSSD tvoří bývalí členové KSČ nebo její přisluhovači z ostatních stran Národní fronty, jejichž heslem bylo a je: Účel světí prostředky.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-muzic.JPG
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00