Jednoduché vkládání obrázků do textu

středa 8. červenec 2009 10:00


Protože někteří kolegové vkládají své obrázky na blog bez mezer mezi nimi a někdy jim také vizuální editor kus obrázku „odřízne“, tak se pokusím vysvětlit, jak při vkládání snímků postupovat.

Nejprve si v nějakém souboru upravíme snímky tak, aby měly maximální šířku 545 pixelů. Já používám šířky 544 pixelů. Při šířce 546 pixelů už jeden pixel na pravé straně chybí, jak uvidíte na posledním obrázku.To ve vizuálním editoru nepoznáte, protože ten nemá stejně širokou stránku jako vlastní blog.
Když jsou snímky připraveny, tak si v hlavní části textu nastavíme kursor na střed a začneme vkládat snímky.
obr-2.jpg
Po vložení každého snímku, kromě posledního, podržíme stisknutou klávesu Shift a současně dvakrát klepneme na klávesu Enter. Tak se udělá mezi snímky mezera. Po uvolnění klávesy Shift vkládáme další snímek. To je celé „kouzlo“.
OBR-3.jpg
Po vložení všech snímků už stačí jen článek uložit. Při vkládání více snímků doporučuji po vložení několik snímků si článek uložit, podívat se jak snímky vypadají a potom pokračovat ve vkládání další části.
OBR-4.jpg
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-muzic.JPG
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00