Stojíme na počátku přelomového období

pondělí 17. srpen 2009 10:00

Žádnému pozornému pozorovateli našeho veřejného života jistě neuniklo, jak se bořitel Paroubek natřásal v roli zachránce, který státotvorně pomohl řešit vládní krizi, aniž by se zmínil, že tuto krizi a předčasné volby vyvolal on se svými „přáteli“ a souputníky z řad komunistů, bývalými členy ODS Schwippelem a Tlustý a také dvěma „demokraticko-zelenými“ žabičkami Zubovou a Jakoubkovou, způsobil.

Přestože vyvíjel velkou snahu ospravedlnit vyslovení nedůvěry vládě průpovídkou, že české předsednictví je jen jakýmsi moderováním diskuzí a technickým zabezpečováním různých akcí a konferencí, tak mu soudný člověk nemohl věřit, protože tomu tak ve skutečnosti rozhodně není. Tento čin pouze dokázal, že nejsme věrohodným partnerem, jakousi podivná nesourodá chamraď, která si klidně nadělá do vlastního hnízda. Nevím, zda bychom nalezli na starém kontinentu jiné politiky, kteří nedokážou v zásadních věcech táhnout za jeden provaz při hájení národních zájmů, ale je jim přednější jejich touha po moci.
Především musím zdůraznit, že po dlouhých desetiletích česká unijní hvězdička zazářila. Zatímco jsme dříve byli jen přitakávači východního bratra bez vlastní zahraniční politiky a po vstupu do EU zelenáči, plnými očekávání, tak jsme se od ledna stali hráči, o kterých se mluvilo a kteří překvapili schopností zvládnout svou roli a mnohé vyjednat. Významným počinem bylo třeba snížení DPH ve službách. Ministr financí Kalousek se stal uznávaným a vysoce ceněným šéfem financí. Premiér zase dokázal říct to, co měli mnozí jen na jazyku, ale z obavy, co by tomu řekla EU, to nahlas neřekli. Prokázal rozvahu státníka a odvahu politika. To vše bylo také důvodem mnoha bilatelárních schůzek a kontaktů, které mohly být velmi dobrým evropským základem pro naše mezinárodní angažmá. To vše přišlo v důsledku Paroubkovy bezbřehé touhy po moci v niveč.
Je zajímavé, že když prezident Václav Klause zdůrazňoval ve svém vystoupení na sjezdu ČSSD, že socialisté v minulosti upřednostňovali zájmy republiky před zájmy strany a apeloval na ně, aby se tak chovali i nyní, tak ho odměnili potleskem, ale za tři dny se zachovali zcela opačně a důkladně naši republiku poškodili. Tak se jejich nezodpovědností stala naše republika v zahraniční velmi nedůvěryhodnou. Je jen jejich vinou, že v současné době evropští státníci ruší plánované dvoustranné schůzky a návštěvy Česka. Také s kým by jednali? S loutkovou vládou, která má před sebou pár měsíců?
Pokud jste příznivci černého humoru, pak si jistě vzpomenete na „rozjásané“ tváře socialistických poslanců, když utrpěli to „vítězství“. Žádný potlesk a jásot, ale hrobové ticho nebo spíše ušpiněné spodní prádlo aktérů této frašky.
Přes tato neoddiskutovatelná fakta si Jiří Paroubek stěžuje, že pravice a jí poplatní novináři je, Českou stranu sociálně demokratickou, stále obviňují, že svrhli vládu v době českého předsednictví EU, čímž poškodili českou image v Evropě a dodává, že je to důkaz toho, jak hluboko ODS klesla. Současně s ním nejen celá ČSSD, ale i soudruzi z KSČM, bezostyšně hlásá: „ZASTAVME PRAVICI VE JMÉNU SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI!“. Jediné, v čem má pravdu, je, že podzimní volby do Poslanecké sněmovny jasně ukážou, kterým směrem se naše republika vydá, zda u nás konečně znovu zavládne skutečná demokracie, nebo zda bude pokračovat snaha o vytváření státu, který by sloužil jen privilegovaným. S těmi privilegovanými už máme své bohaté zkušenosti z dob reálného socialismu. Proto vás žádám, abyste se zamysleli nad tím, koho budete na začátku října volit. Já, ač ze staré sociálně demokratické rodiny, ČSSD volit rozhodně nebudu.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zapojte se do tvorby volebního programu ODS
544-program.jpg

544-napiste.jpg

544-klinete.jpg
Nezapomeňte také navštívit -cssd-proti-vam-1.jpg
stačí kliknout na obrázek
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-muzic.JPG
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00