S předvolebními invektivami ČSSD vůči ODS nesouhlasím

pondělí 10. srpen 2009 10:00

ČSSD kritizuje ve své volební kampani ODS za údajnou „protilidovou“ politiku a tvrdí, že je prý pouze „pro bohaté“. Proto bych rád poukázal na několik skutečností, které toto tvrzení očividně vyvracejí.

110-pomodre.jpg

Vlády sociální demokracie v době slušného hospodářského růstu zbytečně zadlužovaly stát stomiliardovými schodky. Bez ekonomických reforem, uskutečněných vládou trojkoalice, by od ledna 2008 stouply mandatorní sociální výdaje téměř o 70 miliard korun, což by znamenalo nejvyšší meziroční nárůst v historii. Bez reformy, i když neúplné, veřejných financí, která tuto nebezpečnou explozi dluhů zastavila, by dopady hospodářské krize na naši ekonomiku byly mnohem bolestivější, než jsou. Průměrný počet nezaměstnaných mezi srpnem 2002 a srpnem 2006 dosahoval 515 tisíc lidí, tedy podstatně více než e tomu dnes v době krize. Dnes má Česká republika šestou nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii, zatímco ještě v roce 2006 se pohybovala kolem patnáctého místa.
Rovná daň není výhodná jen pro bohaté, jak tvrdí ČSSD, prosazující progresivní daňové sazby. Snížení daní a sociálního pojištění u zaměstnanců, kteří mají děti je vyšší než celkové snížení sociálních dávek. Zaměstnanci s jedním dítětem neplatí daň z příjmu do výše 14 700 korun hrubého měsíčně, se dvěma dětmi pak do výše 19 000 korun a se třemi dětmi do výše 23 300 korun. Loni stouply reálné čisté příjmy rodin s dětmi v průměru téměř o 4 procenta. Jejich životní úroveň tedy navzdory vysoké inflaci způsobené především vnějšími ekonomickými vlivy rostla. Nový systém je kromě toho mnohem výhodnější než společné zdanění manželů. Z toho vyplývá, že podpora rodin s dětmi byla přenesena do daňové oblasti, čímž se stal sociální systém adresnějším.
Došlo také k úpravě dávek státní sociální podpory, které byly o 60 miliard korun nižší než před reformou. Také systém pomoci v hmotné nouzi doznal změn a stal se tak více motivujícím. V loňském roce došlo k poklesu výdajů na tyto dávky o 15 procent a ubyl počet lidí s nejnižšími příjmy. Loni také výrazně poklesla nezaměstnanost delší než jeden rok téměř o 30 procent.
S maximální možnou citlivostí bylo také přistupováno k nám, seniorům. O tom svědčí skutečnost, že letos bude reálná hodnota našich důchodů nejvyšší od roku 1989. Od ledna 2007 do ledna 2009 stouply důchody průměrně o 1 658 korun, čímž se po dlouhé době zastavilo rozevírání nůžek mezi našimi příjmy a příjmy ekonomicky aktivních lidí.
Změny v nemocenských dávkách se projevily nejnižší pracovní neschopnosti od vzniku České republiky. Ta loni klesla o čtvrtinu, a krátkodobá neschopnost v malých podnicích se snížila téměř na polovinu. Letos tento trend nadále pokračuje. Přitom u nás pracovní neschopnost patřila k nejvyšším v Evropě, aniž by k tomu byl reálný důvod. První tři bezplatné dny nemoci, běžné v mnoha vyspělých evropských zemích, odpovídají u člověka s příjmem 20 tisíc hrubého částce 420 korun za stavu před reformou. Nejde tedy o „hazard se zdravím“, jak dramaticky hlásá ČSSD a především „přátelé“ Škromach a Rath.
Výše uvedené výsledky tedy nepotvrzují údajnou „asociální“ politiku vlády ODS, jak tvrdí politici ČSSD ve své předvolební kampani. Proto si myslím, že pokud chceme, aby i nadále naše republika vzkvétala, tak je nutno udržet nízké daně a prosazovat sociální politiku úměrnou možnostem státu, tzn. politiku zaměřenou především na zvýšení zaměstnanosti a podporu jen těch skutečně sociálně potřebných. Proto budu i v nadcházejících předčasných volbách, které vyvolala ČSSD svojí nerozvážností vyplývající z touhy po moci za každou cenu, volit i nadále ODS i když mám k některým jejím politikům řadu výhrad. Pokud se vám ODS zprotivila natolik, že ji nemůžete volit, potom doporučuji volit další stranu napravo od středu a to TOP09 vedenou Karlem Schwarzenbergem, který se v minulé vládě ukázal jako vynikající politik.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zapojte se do tvorby volebního programu ODS
544-program.jpg

544-napiste.jpg

544-klinete.jpg
Nezapomeňte také navštívit -cssd-proti-vam-1.jpg
stačí kliknout na obrázek
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-muzic.JPG
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00