Před 110 lety se narodil Alfréd Hitchcock

čtvrtek 13. srpen 2009 09:00

britský a americký filmový režisér a producent, který proslul jako mistr thrillerů a kriminálních příběhů s vysokou uměleckou hodnotou. Během své více než šedesátileté kariéry režíroval více než padesát filmů. Již během svého života patřil mezi nejúspěšnější a veřejností nejvíce uznávané světové režiséry. Proslul svým bezkonkurenčním zvládnutím tempa a napětí děje ve všech svých filmech.

Narodil se 13. Srpna 1899 v londýnském Leytonstone jako nejmladší ze tří dětí manželů Williama a Emmy Hitchcockových. Když choval nevhodně, tak ho jeho matka ho často nutila stát celé hodiny v nohách její postele, což mu bylo inspirací pro postavu Normana Batese ve filmu Psycho. Navštěvoval katolickou Školu svatého Ignáce (St. Ignatius College) v Londýně. Když mu bylo 14 let, zemřel mu otec. Po jeho smrti opustil Školu svatého Ignáce, aby mohl studovat strojírenství a navigaci. Po ukončení studií se stal bankovním úředníkem a přivydělával si kreslením karikatur. Tento jeho koníček mu umožnil dostatl se k filmu jako kreslíř titulků pro němé filmy.
V roce 1925 dostal šanci režírovat svůj první film s názvem Zahrada rozkoše (The Pleasure Garden). V roce 1926 se oženil se svou asistentkou režie Almou Reville a v roce 1928 se jim narodila dcera Patricia. Alma byla jeho nejbližším spolupracovníkem. Napsala také několik jeho scénářů a spolupracovala s ním na všech jeho filmech.
Těsně před vypuknutím druhé světové války opustil Anglii a přesídlil do Hollywoodu. V roce si zažádal o americké občanství. Od roku 1940 do roku 1972 v Kalifornii. Zemřel v roce 1980 na ledvinové selhání.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zapojte se do tvorby volebního programu ODS
544-program.jpg

544-napiste.jpg

544-klinete.jpg
Nezapomeňte také navštívit -cssd-proti-vam-1.jpg
stačí kliknout na obrázek
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-muzic.JPG
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00