Před dvaceti lety zemřel Irving Stone

středa 26. srpen 2009 09:00

americký dramatik, editor literárních pozůstalostí slavných lid a hlavně autor beletrizovaných životopisů, jehož nejznámějším dílem je životopisný román o Vincentu van Goghovi – Žízeň po životě.

Narodil se 14. 7. 1903 v San Franciscu. V roce 1923 získal bakalářský titul na University of California v Berkeley a magisterský titul v roce 1924 na University of Southern California. Po ukončení studií učil ekonomii na kalifornských univerzitách. V roce 1960 obdržel čestný doktorát na University of Southern California, kde v minulosti získal titul Master. Založil několik literárních institucí, z nichž nejznámější je Academy Of American Poets založená v roce 1962.
Zprvu psal divadelní hry, např. Tmavé zrcadlo, Bílý život, a detektivní příběhy. Po svém pobytu ve Francii však proslul jako autor životopisných románů, mj. o devatenácti poražených prezidentských kandidátech, dále pak o Vincentu van Goghovi (Žízeň po životě), Michelangelu Buonarrotim (Agonie a extáze), Jacku Londonovi (Námořník na koni), Heinrichu Schliemannovi (Řecký poklad) a J.B. Fremontové (Nesmrtelná žena). Ve svých dílech se opíral o výzkum a odborné znalosti, které dostal od Esther Euler z University of California v Los Angeles. Editorem mnoha jeho děl byla jeho manželka Jean Stone. Ta také spolu s ním podporovala řadu charitativních akcí.
Zemřel na srdeční selhání 26. srpna 1989 v Los Angeles.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zapojte se do tvorby volebního programu ODS
544-program.jpg

544-napiste.jpg

544-klinete.jpg
Nezapomeňte také navštívit -cssd-proti-vam-1.jpg
stačí kliknout na obrázek
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-muzic.JPG
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00