Toulky Libereckem – 3

pátek 28. srpen 2009 10:00

Dnes se vydáme z Harrachova na kratší pěší výlet, abychom si zvykli na túry v horách. Proto je potřeba se na výlet dobře vyspat a hlavně si obout vhodnou obuv. V sandálech nebo lodičkách byste daleko nedošli. Vhodné je vzít si také vzít si na cestu pláštěnku, občerstvení, pití a trackingové hole, které usnadní chůzi v nerovném terénu a pravidelné dýchání.

544-mapa-tury.jpg
Vyrazíme od rozcestníku u autobusového nádraží
544-harr-an.jpgpo zelené turistické značce. Přejdeme most přes Mumlavu a kolem skalního hřebínku Skalní stěna vtoupíme do Rýžovisčtě. Podél Ryzího (dříve Sejfského) potoka projdeme Rýžovištěm, které je nejstarší částí dnešního Harrachova. Bylo založeno již ve 14. století. V Rýžovišti uvidíme po pravé straně Sporthotel
544-ryzoviste-sport-hotel.jpg a za ním sedačkovou lanovku,
544-ryzoviste-lanovka.JPG která je v provozu pouze v zimním období. Dále stojí za povšimnutí několik rázovitých roubenek, z nichž některé bohužel utrpěly nevkusnými „architektonickými“ zásahy. Kromě toho zde vyrostla celá řada nových ubytovacích zařízení.
544-ryzoviste-fit-fun.jpg U penzionu Lesní zátiší
544-lesni-zatisi-.jpgvstoupíme do lesa, kterým půjdeme až na rozcestí Ručičky.
544-rucicky-2.jpgZde opustíme zelenou a budeme pokračovat vpravo po modré přes Studenov, odkud je krásný výhled na Rokytnici nad Jizerou a okolí,
544-tudenov-1.jpg s dále kolem Janovy skály
544-janova-skala.jpg
544-janova-skala-3.JPGna Čertovu horu.
544-certov-hora-vyhled.jpg Odtud dolů do Harrachova se buď svezeme lanovkou a vychutnáme si krásný výhled na město a okolí,
544-lanovka-2.JPGnebo sejdeme pěšky na rozcestí Pod črtovou horou a odtud po zelené značce kolem obřího můstku, odkud je také krásný výhled na město a okolí.
544-harr-z-maqmutu-1.jpg Pro rozchození nám to bude úplně stačit.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zapojte se do tvorby volebního programu ODS
544-program.jpg

544-napiste.jpg

544-klinete.jpg
Nezapomeňte také navštívit -cssd-proti-vam-1.jpg
stačí kliknout na obrázek
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Navštivte
540-vek001.jpg
540-muzic.JPG
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00